პოლიციამ თბილისში მომხდარი განზრახ  მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი ორი პირი, ძმები: 1987 წელს დაბადებული ე.ბ. და 1985 წელს დაბადებული კ.გ. დააკავეს.
მათ ბრალად ედებათ ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, მიმდინარე წლის 11 თებერვალს, თბილისში, ნაცნობზე - 1977 წელს დაბადებულ ფ.კ. - ზე მათ შორის არსებული უთანხმოების ნიადაგზე, მისსავე საცხოვრებელი სახლის მიმდებარედ, ჯერ ფიზიკურად იძალადეს, შემდეგ კი ის სანადირო თოფიდან გასროლით მოკლეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულები ცხელ კვალზე დააკავეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - გადაჭრილი სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
დამამძიმებელ გარემოებაში, ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის ჯგუფურად, უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის "ი" ქვეპუნქტითა და სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-6 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

Police solved the case of premeditated murder in Tbilisi as a result of immediate activities - 2 persons arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions, detained two persons convicted in past – brothers, E.B. (DoB 1987) and K.G. (DoB 1985).
The mentioned persons are accused of premeditated murder committed by a group and illegal acquisition, storage and carrying of firearms.
The investigation established that the defendants, on February 11 of the current year, murdered their acquaintance - F.K. (DoB 1977) in Tbilisi on the grounds of disagreement between them. The victim was initially physically assaulted near his own residential house, and killed afterwards with a shot from a hunting rifle. Assailants fled the place after shooting.
As a result of immediate operative-search measures and investigative activities carried out by the law enforcement officers, the accused persons were arrested.
The police seized the weapon of crime - a cut-gun as evidence.
The investigation on the fact of premeditated murder under aggravating circumstances committed in group and illegal purchase, storage and carrying of firearms, articles 109 and 236 under the Criminal Code of Georgia.